KOHKУPC 1 - Grant

Title
Перейти до контакту

KOHKУPC 1

Інформація про результати засідання Відбіркових комітетів по Конкурсу 1
Протягом 4-20 листопада 2019 року відбулися засідання Відбіркових комітетів з оцінки поданих заявок на започаткування, відновлення та розширення мікро-, малих та середніх підприємств Донецької та Луганської областей.
Всього на Конкурс 1 було подано 592 заявки, з яких технічну оцінку не пройшли 133 заявки. До оцінки заявок незалежними експертами було допущено 459 заявок.
За результатами оцінки бізнес планів 181 заявка (101 - з Донецької та 80 - з Луганської областей) отримала більше 45 балів і були запрошені на презентацію/захист своїх бізнес планів перед членами Відбіркових комітетів.
З 181 запрошеного учасника на презентацію/захист своїх бізнес планів не з’явилися 9 учасників з тих чи інших причин.
Протягом тижня Програма ООН прийме рішення щодо присудження грантів. Про результати розгляду буде поінформовано додатково.
====================================================
За результатами оцінки 592 заявок, отриманих на Конкурс грантів на започаткування, відновлення та розширення мікро-, малих та середніх підприємств Донецької, Луганської та Запорізької областей, на відповідність технічним вимогам на другий етап оцінки пройшло 460 заявок, з них: 268 заявок з Донецької області, 156 заявок з Луганської області та 36 з Запорізької області.
=====================================================
Протягом 18-20 вересня 2019 року у шести містах Донецької, Запорізької та Луганської областей відбулися інформаційні сесії щодо інформування про умови та вимоги першого конкурсу бізнес- грантів місцевих жителів та внутрішньо переміщених осіб, які проживають на підконтрольних Уряду України територіях Луганської та Донецької області, та в районах Запорізької та Донецької областей уздовж узбережжя Азовського моря.
 
У інформаційних заходах взяло участь 341 місцевих жителів цільових областей.ОГОЛОШЕННЯ ПРО КОНКУРС ГРАНТІВ НА ЗАПОЧАТКУВАННЯ, ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗШИРЕННЯ  МІКРО-, МАЛИХ ТА СЕРЕДНІХ ПІДПРИЄМСТВ ДОНЕЦЬКОЇ, ЛУГАНСЬКОЇ ТА ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТЕЙ
 
Програма Організації Об'єднаних Націй із відновлення та розбудови миру за підтримки Європейського Союзу запрошує місцевих жителів та внутрішньо переміщених осіб, які проживають на  підконтрольних Уряду України територіях Луганської та Донецької області, та в районах Запорізької та Донецької областей уздовж узбережжя Азовського моря, взяти участь у конкурсі на здобуття грантової підтримки на започаткування, відновлення чи розширення мікро, малих та середніх підприємств. З метою системного та сталого розвитку пріоритетних секторів економіки цільових регіонів, грантова підтримка надаватиметься для реалізації бізнес-проектів в таких секторах: 1) виготовлення кераміки; 2) текстильна промисловість; 3) індустрія гостинності (в т. ч. готельно-ресторанний сектор, індустрія розваг та відпочинку); 4) виробництво харчових продуктів; 5) зернові та олійні культури; 6) молочні продукти та яловичина; 7) домашня птиця та яйця. Додатково можуть бути підтримані грантові заявки, які мають відповідний зв'язок з пріоритетними секторами.
Максимальна сума одного гранту: до 6,500 євро в гривневому еквіваленті.
Гранти надаються виключно повнолітнім, дієздатним та правоздатним громадянам України, що постійно проживають на цільових територіях. Не можуть одночасно претендувати на отримання гранту особи, які перебувають між собою у родинних зв’язках (наприклад, учасником конкурсу є одночасно чоловік та дружина, або батько й донька/син). У такому разі грант може бути надано лише одному члену родини. Грантоотримувачі будуть зобов'язані впровадити свої бізнес-плани протягом 60 днів після отримання коштів.
Для участі в конкурсі бажаючі повинні заповнити заявку і з необхідними додатками подати її ВИКЛЮЧНО через он-лайн систему прийому заявок за посиланням www.grant.ccc-tck.org.ua. Заявка заповнюється і подається українською або російською мовами.

Кінцевий термін подання заявок: до 23:59 (за київським часом) 1 жовтня 2019 року. Неповні заявки, та заявки, що надійшли пізніше встановленого терміну, будуть автоматично відхилені.
Адміністративну та організаційну підтримку грантового конкурсу забезпечує Благодійний фонд «Творчий центр ТЦК».
Для отримання додаткової інформації щодо умов конкурсу та процедури подачі заявок запрошуємо звертатися до Творчого центру ТЦК електронною поштою info@ccc.kiev.ua, або за телефоном 0 (800) 406 411. Узагальнені відповіді на всі отримані запитання будуть оприлюднені на сайті www.ccc-tck.org.ua, на окремому сайті грантової програми та на сторінці програми в соціальній мережі Facebook www.facebook.com/ccc.creative.centre.
ПОСІБНИК З ПІДГОТОВКИ ТА ПОДАННЯ ЗАЯВОК НА УЧАСТЬ У I-му КОНКУРСІ ->

РОЗКЛАД ІНФОРМАЦІЙНИХ СЕСІЙ->
ОГОЛОШЕННЯ->
АПЛІКАЦІЙНА ФОРМА->
ТИПОВІ ПОМИЛКИ ПРИ ПОДАЧІ РЕЄСТРАЦІЇ ТА ПОДАЧІ ЗАЯВКИ НА ГРАНТ->
Питання та відповіді з прес-конференцій та інфосесій, 18-20 вересня 2019 року
1. Яка відповідальність за порушення вимог, обмежень конкурсу (наприклад, передали третім особам обладнання, яке було придбане за кошти гранту)?
Розпочнеться процедура повернення грантових коштів та обладнання
 
2. Якщо хтось розпочав вже певну діяльність, щось придбав до оголошення проекту, як це можна врахувати в заявці?
Так, як власний внесок
 
3. ФОП зареєстрований у м. Токмак. Чи можна здійснювати підприємницьку діяльність в межах проекту на інших цільових територіях?
Так, в підконтрольних районах Донецької та Луганської областей та інших обраних районах Запорізької області.
 
4. Чи може сплата ЄСВ бути врахована як свій внесок?
Так, на час дії проекту, тобто не більше двох місяців
 
5. Розшифруйте, будь ласка, сектор «зернові та олійні культури». Які саме види діяльності маються на увазі?
Будь-який вид діяльності пов'язаний з вирощуванням, обробкою, переробкою, збутом та логістикою зернових та олійних культур
 
6. Де можна взяти інформацію для опису маркетингової частини бізнес-плану? В якому обсязі слід подавати таку інформацію?
В аплікаційній формі зазначено, яка саме інформація має бути надана і її об’єм не повинен перевищити 350 слів
 
7. Які наслідки для отримувача гранту, якщо бізнес «не пішов»? Чи треба буде повертати обладнання, наприклад?
Кошти та придбане обладнання необхідно буде повернути згідно з Порядком повернення коштів та обладнання.
 
8. Чи можуть грантові кошти витрачатися на рекламу, юридичні послуги та інші? (Чи передбачене грантом фінансування витрат на закупівлю послуг для забезпечення розвитку бізнесу – рекламні, юридичні та інші?).
Можна в межах 10-15% вартості гранту
 
9. Чи є вимога, що неможна закривати ФОП протягом 24 місяців з отримання гранту? Уточніть, будь ласка, цей термін.
Такої вимоги немає.
 
10. Як довго буде прийматися рішення про визначення переможців конкурсу?
До 1,5-2 місяців
 
11. З якого моменту починається відлік 60 днів, протягом яких має реалізуватися проект?
З дати підписання контракту між підприємцем та ТЦК
 
12. Бажано отримати тлумачення по цільовим секторам. Зокрема, цікавить класифікація робіт по харчовій промисловості та сільському господарству.
Грант надається на створення та/або розширення підприємств які працюють у визначених у оголошенні пріоритетних для програми секторах економіки. Прив’язки до класифікаторів відсутня
 
13. Яким чином заявникам буде надходити інформацію про результати оцінки?
Автоматично, після кожного етапу оцінки
 
14. Чи дає реєстрація в електронній системі для участі у першому конкурсі отримувати в подальшому інформацію по іншим двом конкурсам?
Ви реєструєтесь в онлайн системі ЛИШЕ для подачі бізнес проекту на конкур. Для отримання інформації про наступні конкурси необхідно заходити на сайти ТЦК - www.ccc-tck.org.ua/active/; окремий сайт грантової програми http://my-ccc.org ; на сторінку ТЦК в соціальній мережі Facebook www.facebook.com/ccc.creative.centre
 
15. Яким чином зазначати номер мобільного телефону?
Надана підказка при введені
 
16. Щодо навчання бізнес-плануванню, чи враховується те, яке проходили раніше через центр зайнятості?
Ні, лише в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру. При цьому учасники навчальних програм не мають переваги при визначенні переможців грантового конкурсу.
 
17. Чи є необхідність сканувати всі сторінки паспорту, де є фотографії?
Ні, лише 1, 2, 3 сторінки паспорту громадянина України та сторінка паспорта громадянина України з відміткою про реєстрацію постійного місця проживання
 
18. Якщо заявник зареєстрований як ФОП, але в переліку його видів діяльності немає жодної з тих, за якими оголошено конкурс, що слід робити?
Необхідно буде додати відповідний до діяльності КВЕД
 
19. Чи вважається започаткуванням нового бізнесу відкриття нового виду діяльності, якщо заявник вже зареєстрований як ФОП?
Так, якщо це новий вид бізнесу
 
20. Чи може подаватися заявка на участь у конкурсі за декількома секторами (видами діяльності) одночасно?
Ні, необхідно обрати основний
 
21. В якій валюті здійснюються розрахунки в бізнес-плані?
Гривнях
 
22. Який курс валюти застосовується для розрахунків бізнес-плану?
Курс Європейського Союзу, який установлюється на початку місяця
 
23. Чи може бути сума проекту (бізнес-плану) вища, ніж 6,5 тис. євро (Чи є обмеження щодо вартості проекту)?
Обмежень щодо вартості бізнес-проєкту немає, однак сума власне самого гранту не може перевищувати 6,500 євро в гривневому еквіваленті
 
24. В Україні деякі види діяльності не потребують реєстрації як ФОП. Відповідно до цього, чи можуть такі люди взяти участь у конкурсі (наприклад, створення сімейної ферми)?
Грантова програма впроваджується на започаткування, відновлення та розширення мікро-, малих та середніх підприємств, тому офіційна реєстрація – обов’язкова умова
 
25. Термін реалізації проекту 60 днів – виключно для всіх, незважаючи на сезонність окремих видів діяльності?
Так
 
26. Чи може бути предметом фінансування за проектом придбання обладнання?
Так
 
27. Чи можуть у конкурсі брати участь ТОВ, філії юридичних осіб?
Ні, тільки ФОП
 
28. Чи є статистика, скільки заявок відхиляється на кожному з етапів оцінки проектів? Який відсоток проектів, які визначаються переможцями?
До 15-20% від поданих заявок
 
29. Як можна дізнаватися про те, скільки заявок на конкурс подано, скільки пройшли етапи оцінювання і т. ін.?
На сайті ТЦК та Програми буде оприлюднена інформація
 
30. Якщо у першому конкурсі заявник потрапив до списку очікування, чи треба подаватися на другий (третій) конкурси знову?
Учасник має право подаватися на подальші конкурси
 
31. Якщо у першому конкурсі заявник не визнаний переможцем, чи може він подаватися на інші наступні конкурси?
Так
 
32. Якщо заявник визнаний переможцем у першому конкурсі, чи може він подаватися й на інші наступні конкурси?
Ні, не може
 
33. Чи будуть проінформовані заявники про потрапляння до списків учасників?
Так, автоматично
 
34. Чи буде викладений у широкому доступі на сайті посібник з оцінки? Де можна дізнатися про критерії оцінювання?
В оголошені конкурсу і Посібнику описані критерії і процедура оцінки. Посібник з оцінки буде оприлюднено теж
 
35. Яким чином кошти будуть передані переможцю?
Банківський переказ
 
36. Якщо ФОП зупинив свою діяльність до оголошення конкурсу, а тепер знову буде відкривати, чи вважається це оновленням бізнесу?
Ні
 
37. Чи не виникне ситуація перезавантаження системи з 23.09.2019?
Не виникла
 
38. Чи не погіршить експертну оцінку той факт, що ФОП є платником податків за першою групою, у зв’язку з чим не може створювати робочі місця?
Ні, якщо створення робочих місць не є пріоритетом програми
 
39. Чи може член родини бути зазначений у бізнес-плані як працівник (якщо бізнес-планом передбачене створення робочих місць)?
Так
 
40. У проекті можуть брати участь тільки внутрішньо переміщені особи?
Ні
 
41. Чи входять до індустрії гостинності перукарні, салони краси?
Індустрія гостинності - це широка категорія галузей сфери послуг, що включає житло, обслуговування продуктів харчування та напоїв, планування заходів, тематичні парки, транспорт, круїзну лінію, подорожі та додаткові сфери в галузі туризму. Перукарні, салони краси не входять до індустрії гостинності
 
42. Чи можуть декілька підприємців поєднатися для отримання більшої суми гранту, у зв’язку з тим, що окремі види діяльності вимагають значних початкових внесків (наприклад, виробництво харчових продуктів)?
Ні
 
43. Якщо нерухомість, б/у обладнання вже куплені, чи може це бути враховане як 25% власного внеску?
Так
 
44. Чи фінансуються маркетингові заходи, спрямовані на розвиток бізнесу?
Ні, якщо це основна діяльність по проекту
 
45. Як освоїти кошти, якщо вид діяльності сезонний (наприклад, зернові та олійні культури)?
Відповідно до сезону
 
46. Чи фінансується придбання франшизи?
Так
 
47. Чи можна закуповувати обладнання не вітчизняного виробництва?
Так
 
48. Чи фінансується оренда обладнання?
Це не забороняється, але береться до уваги, що такий дозвіл відкриває можливості для зловживань, тому що оренда не надає права власності і договір може бути розірвано в будь-який час
 
49. Чи має значення, яка група ФОП?
Ні
 
50. Якщо маркетинг, просування – це частина бізнесу, чи може це бути показане як свій внесок?
Так
 
51. Чи можна закуповувати нове обладнання, але яке не має ліцензії чи іншого належного оформлення?
Ні, якщо таке оформлення є обов’язковим
 
52. Чи може земельна ділянка виступати як власний внесок?
Так, якщо вона має номер в кадастрі і оціночну вартість
 
53. Чи є обмеження щодо віку для участі у конкурсі?
Ні
 
54. Чи можу я подавати заявку від свого імені, якщо ФОП зареєстроване на дружину?
Ні. Отримати грантові кошти має право виключно сам заявник
 
55. Якими мовами може бути написаний бізнес-план?
Українською чи російською
 
56. Чи будуть повертатися на доопрацювання бізнес-плани після першого етапу оцінювання?
Ні
 
57. Чи можливо додати колонки у формах, якщо термін настання прибутковості перевищить 12 місяців?
Бажано не додавати
 
58. Чи передбачає сектор «текстильна промисловість» виробництво одягу, дизайн тощо?
Так.
 
59. В аплікаційній формі є питання, чи проходив Заявник навчання з бізнес-планування, що проводилося в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру. Де й коли можна пройти це навчання? Що мається на увазі?
Оголошення про тренінги публікуються офіційних ресурсах ПРООН:
www.ua.undp.org
www.facebook.com/UNDPUkraine   
twitter.com/UNDPUkraine
www.instagram.com/undpukraine
Учасникам навчальних програ
м не надається жодної переваги при визначенні переможців грантового конкурсу.
 
60. Чи можуть бути Заявником організації, юридичні особи, або тільки ФОП?
Тільки ФОП.
 
61. Чи відносяться фермерські господарства до тих, хто може подавати заявки?
Так, відносяться. За умови їх належної реєстрації та відповідності умовам та вимогам конкурсу.
 
62. Законодавством України дозволено, якщо у готельному засобі тимчасового проживання розміщується до 30 осіб, не реєструватися як ФОП. Чи обов’язково в подібній ситуації реєструватися як ФОП, щоб мати право брати участь у Програмі?
Так, обов’язково.
 
63. Чи включатиметься благодійна допомога, надана переможцю конкурсу, до оподатковуваних доходів ФОП?
Так
 
64. Чи можна подавати проект, в якому передбачене фінансування придбання сонячної панелі для готелю або фермерського господарства?
Необхідно слідувати всім вимогам щодо установки сонячної панелі і мати всі необхідні дозволи
 
65. Стосовно конкретно сонячних панелей: це досить тривалий процес – отримання дозволу на розширення потужностей, у зв’язку з чим практично неможливо вкластися у 60 днів, протягом яких може діяти проект. Якщо не встигли отримати дозвіл та придбати обладнання, які наслідки для отримувача гранту?
Кошти не будуть надані
 
66. У 3 та 4 конкурсах фінансуватимуться ті ж самі сектори, що й у першому?
Будуть уточнені за результатами Конкурсу І
 
67. Які бувають штрафні санкції?
Дивіться Порядки повернення коштів та передачі коштів та обладнання
 
68. Чи можна використовувати грантові кошти для ремонту, будівництва?
Так
 
69. «Розширення», «відновлення», «започаткування» бізнесу трактується з юридичної точки зору або ситуаційно стосовно проекту?
Відносно вашого проекту
 
70. Яким чином можна взяти участь у  першому конкурсі, якщо діяльність сезонна, кошти будуть отримані, наприклад, у жовтні, а діяльність розпочнеться тільки у травні?
Подавайтесь на наступний конкурс, ближчий до сезону
 
71. Чи є вимога проводити тендер у системі ProZorro?
Ні
 
72. З чого слід виходити, заповнюючи графу «Залишок коштів на початок місяця» у першому місяці проекту (додаток С. План руху грошових коштів)?
Детального прорахунку бізнес-плану, та врахуванні операційних витрат та оперативної діяльності
 
73. Координати подібних програм інших донорів
Проект USAID «Економічна підтримка Східної України» - тел.: 044 4985152, або ел. поштою: vira_illiash@dai.com
 
74. По якому курсу євро готувати бюджет?
Курс Євро до гривні
 
75. Чи можна включати доставку та монтаж в вартість обладнання в бюджеті бізнес-проекту?
Так
 
76. Б/у Машина, як показати її у власному внеску?
Поточна вартість
 
77. Як показати власну працю у власному внеску?
Під час інструктажу грантерів будуть надані пояснення та необхідні форми
 
78. Чи може бути власний внесок більше 25%?
Так
 
79. Як перевірити, що файли завантажені неправильно?
Якщо ви не впевнені, то перезавантажте правильними файлами
 
80. Чи можна подавати  заявку на 2,3 та 4 конкурс, якщо не пройшов 1 конкурс?
Так
 
81. Чи потрібні рахунки на придбання обладнання на етапі написання бізнес- плану?
Ні
 
82. Яка процедура інформування щодо листів реєстрації?
Надходить автоматична відповідь
 
83. Чи можна писати бізнес план, якщо бізнес має ознаки сезонності?
Так
 
84. Чи підходять такі види як бджолярство та вирощування равликів?
Ці види діяльності не входять до пріоритетних напрямків програми.
 
85. Чи можна використовувати «породисту корову» у якості власного  внеску?
Так
 
86. Як оцінюється як власний внесок «будівля»?
По ринковій вартості
 
87. Чи підходить під умови конкурсу «текстильна промисловість»?
Так, підходить.
 
88. Як заявка подана на розширення бізнесу, то як звітувати про весь бізнес в цілому чи його частину
За те, на що просите грантові кошти
 
89. Як порахувати власний внесок?
Якщо ви подаєте заявку на 100 000 гривень (сума гранту) / 75% Х100% = 133 333 гривень (загальна вартість проекту). Власний внесок - це 25% від вартості усього проекту. Грант складає 75% від вартості проекту.
Внесок 25% можна вносити грошовими коштами, товарно-матеріальними цінностями, власною працею чи послугами, нарахованою амортизацією, приміщенням тощо. При цьому витрати мають бути здійснені строго протягом 60 днів - з дня підписання грантової угоди до завершення проекту.
Під час підготовки фінансового звіту з використання грантових коштів зверніть увагу, що витрати приймаються за першою подією (оплата чи постачання). Це означає, що Ви можете включити до витрат у фінансовому звіті отримані на умовах відтермінованого платежу товарно-матеріальні цінності, послуги тощо.
 
90. Чи можу я сплачувати податки мого приватного підприємства за рахунок гранту (поточні чи заборгованість)?
Ні.
 
91. Чи можу я показувати власним внеском свій будинок?
Так, можете, якщо будинок використовується безпосередньо у виробничому процесі чи в процесі реалізації бізнес-плану. При цьому вартість цього будинку береться за визначеною оцінкою на дату початку реалізації бізнес-плану.
 
92. Чи можу я компенсувати витрати пов’язані із працевлаштуванням персоналу проекту (заробітна плата, податки) за рахунок гранту?
Заробітна плата персоналу може бути сплачена за рахунок коштів гранту протягом 60 календарних днів реалізації бізнес-плану, починаючи з дати підписання договору про надання гранту. Податки, а також ЄСВ за рахунок гранту сплачувати не можна. Сплату податків пов’язану з працевлаштуванням можна сплачувати за власні кошти підприємця і це може бути включено в суму власного внеску.
 
93. Які податки я маю сплатити, якщо отримаю грант?
Для платників єдиного податку 1- 2-ї груп сума гранту увійде у сукупний річний дохід за поточний рік. За умови, якщо сукупний річний дохід не перевищить 300 000 гривень для першої групи і 1 500 000 гривень для другої групи, додаткової сплати податків не буде. Для платників єдиного податку  3-ї групи сума податку складатиме  5% від суми гранту (для неплатників ПДВ) або 3%+ПДВ (для платників ПДВ). Для підприємців, які перебувають на загальній системі оподаткування, сума гранту увійде у сукупний валовий дохід і буде оподатковуватися податком за загальними правилами (на 2018 рік -18%), а також військовим збором за ставкою 1.5%.
 
94. Скільки можна подати заявок?
Одна особа може подати лише одну заявку.
 
95. Як я дізнаюся, що мій проект підтримано?
Після завершення кожного етапу конкурсу на Вашу електронну адресу, з якої Ви реєструвалися в он-лайн системі, надходитиме відповідна інформація про результати розгляду Вашої заявки.
 
96. Коли приїжджати на захист бізнес-планів?
У разі допуску до відповідного етапу конкурсу, Вам буде надіслано запрошення взяти участь в захисті свого бізнес-плану на засіданні Оціночного комітету.
 
97. У фінансовому плані та плані руху грошових потоків відображаються тільки кошти гранту?
Ні, у фінансовому плані та плані руху грошових потоків відображаються УСІ (грантові, власні і т. п.) кошти необхідні для впровадження бізнес-плану
 
98. Я не фізична особа-підприємець, чи можна мені подавати заявку?
Так, але на момент підписання грантової угоди отримувач гранту повинен буде зареєструватися фізичною особою-підприємцем.
 
99. Як порахувати моє устаткування аби можна було включити його до власного внеску?
Якщо на момент подачі заявки Вашому устаткуванню менше ніж 10 років, то його залишкова вартість розраховується методом прямої амортизації і ця сума може бути зарахована як власний внесок.
 
100. Що мається на увазі в умовах конкурсу, коли говориться «одна сім’я»? Якщо батьки і діти на одному прізвищі, чи вважається це як одна сім’я?
У межах цього грантового конкурсу поняття «одна сім’я» розуміються сім’ї, тобто особи, які перебувають у шлюбі, а також їхні діти, у тому числі повнолітні, батьки, особи, які перебувають під опікою і піклуванням, інші особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки (крім осіб, взаємні права та обов’язки яких не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі. Отже, якщо батьки та їхні діти проживають разом і пов’язані спільним побутом, то це вважається одна сім’я.
 
101. Якщо у мене є автомобіль, то чи можу я його вносити як власний внесок в реалізації бізнес-плану? Як визначити його вартість?
Так, якщо такий автомобіль належить Вами на правах приватної власності і він буде безпосередньо задіяний у виконанні бізнес-плану. Треба мати оцінку його залишкової вартості. Оцінити його вартість Ви можете через проведення експертної оцінки відповідними експертами.
 
102. Он-лайн система передбачає подачу чотирьох сторінок паспорту. У мене пластикова картка-паспорт. Як бути?
У розділі для завантаження 4-х сторінок паспорта старого зразка (дивіться фото), завантажуємо:
Вікно 1: лицьову сторону пластикового паспорта
Вікно 2: зворотну сторону пластикового паспорта
Вікно 3: лицьову сторону довідки про місце реєстрації
Вікно 4: зворотну сторону довідки про місце реєстрації
 
103. Якщо у мене є власне приміщення, то чи можу я його вносити як власний внесок в реалізації бізнес-плану? Яким чином я повинен його оцінити?
Так, якщо таке приміщення належить Вами на правах приватної власності і воно буде безпосередньо задіяне у виконанні бізнес-плану, то таке приміщення може бути зараховане як власний внесок. Оцінити його вартість Ви можете через проведення експертної оцінки відповідними експертами.
 
104. Он-лайн система передбачає додавання третьої сторінки паспорту. Але в моєму паспорті ця сторінка порожня. Моя наступна фотографія міститься на сторінці 5. Яку сторінку треба додавати?
В такому разі Вам необхідно додати саме ту сторінку, замість третьої, на який вклеєне фото.
 
105. Я зараз пишу бізнес-план і шукаю приміщення у оренду. Чи має бути у бізнес-плані прописана адреса того приміщення, де буде реалізовуватися бізнес чи ні?
Має бути зазначено лише назва населеного пункту, де буде орендуватися таке приміщення. Також треба зазначити площу такого приміщення, щоб розуміти розрахунки вартості
 
106. Чи можна у процесі реалізації бізнес-плану щось у ньому змінювати?
Мова про зміни може йти лише у відношенні кошторису використання гранту. Проте такі зміни займаються певний час. Ось чому важливо вже зараз ретельно прораховувати такий бюджет. Щодо змісту бізнес-плану як такого, то в принципі такі зміни не допускаються протягом реалізації чи на етапі його розгляду
 
107. У родині є певне устаткування і його можна використовувати для бізнесу, як власний внесок. Як це правильно оформити?
Якщо це устаткування не належить Вам, а належить іншому члену родини, то в такому разі доведеться укласти договір про безоплатну оренду, щоб оцінити власний внесок. У договорі треба буде показати вартість оренди.
 
108. Наскільки треба деталізувати статті витрат у бюджеті?
Деталізувати до такого ступеня, щоб можна було розуміти на що конкретно буде витрачатися грант. Якщо мова йде про обладнання, то рекомендуємо зазначати назву та специфікацію без зазначення марки. Наприклад, телевізор діагональ 47’’; принтер чорно-білий. Не треба писати назву фірми і занадто деталізувати, вказуйте конфігурацію.
 
109. Чи можна буде здійснювати закупівлю устаткування за кордоном?
Ми рекомендуємо не здійснювати подібні закупівлі за кордоном, оскільки тривалість усіх процедур буде становити більше, ніж термін використання коштів гранту. Також не можна здійснювати закупівель у Російській Федерації та в інших країнах, до яких застосовуються Урядом України санкції.
Можна.
Процес та результати оцінки заявок
1 етап-Оцінка заявок по технічним критеріям
За результатами оцінки 592 заявок, отриманих на Конкурс грантів на започаткування, відновлення та розширення мікро-, малих та середніх підприємств Донецької, Луганської та Запорізької областей, на відповідність технічним вимогам на другий етап оцінки пройшло 460 заявок, з них: 268 заявок з Донецької області, 156 заявок з Луганської області та 36 з Запорізької області.
2 етап- Експертна оцінка заявок
3 етап – Оцінка Відбірковим комітетом
Список переможців з коротким описом проектів та головних критеріїв проекту (сума гранту, кількість робочих місць)


Впровадження проектів
ПОСІБНИК З ВИКОРИСТАННЯ БЛАГОДІЙНОГО ГРАНТУ ТА ЗВІТУВАННЯ->
ЗРАЗОК ДОГОВОРУ ПРО БЛАГОДІЙНИЙ ГРАНТ->
Звітування за проектом
ПОСІБНИК З ВИКОРИСТАННЯ БЛАГОДІЙНОГО ГРАНТУ ТА ЗВІТУВАННЯ->
ЗРАЗОК ДОГОВОРУ ПРО БЛАГОДІЙНИЙ ГРАНТ->
Загальні результати Конкурсу
Опис загальних результатів Конкурсу (# кількість поданих, #підтриманих проектів, # кількість створених робочих місць тощо)
Політики Конкурсу
Загальний опис
Документи:
  • Історії успіху
  • Антикорупційна політика
  • Конфлікт інтересів
  • Положення про припинення дії   гранту та повернення коштів
Назад до змісту