KOHKУPC 2 - Grant

Title
Перейти до контакту

KOHKУPC 2

Інформація про результати засідання Відбіркових комітетів по Конкурсу 2
Протягом 11-21 листопада 2019 року відбулися засідання Відбіркових комітетів з оцінки поданих заявок на започаткування, відновлення та розширення мікро-, малих та середніх підприємств Донецької та Луганської областей.
Всього на Конкурс 2 було подано 675 заявок, з яких технічну оцінку не пройшли 148 заявок. До оцінки заявок незалежними експертами було допущено 527 заявок.
За результатами оцінки бізнес планів 226 заявок (136 - з Донецької та 90 - з Луганської областей) отримала більше 40 балів і були запрошені на презентацію/захист своїх бізнес планів перед членами Відбіркових комітетів.
З 226 запрошених учасників на презентацію/захист своїх бізнес планів не з’явилися 10 учасників з тих чи інших причин.
Протягом тижня Програма ООН прийме рішення щодо присудження грантів. Про результати розгляду буде поінформовано додатково.
===========================================-=================
14 жовтня завершився прийом заявок на другий грантовий конкурс бізнес проектів по створенню робочих місць через започаткування, відновлення та розширення мікро, малих та середніх підприємств Донецької та Луганської областей.

Поступило 675 заявок, з них - 434 з Донецької та 241 з Луганської областей.

Протягом тижня буде проведена оцінка на відповідність технічним вимогам.
==============================================================
Протягом 25-27 вересня 2019 року у трьох містах Донецької та Луганської областей відбулися інформаційні сесії щодо інформування місцевих жителів та внутрішньо переміщених осіб, які проживають, на підконтрольних Уряду України територіях зазначених областей, про умови та вимоги другого конкурсу бізнес- грантів.

У інформаційних заходах взяло участь 96 місцевих жителів цільових областей
==============================================================
25, 26 та 27 вересня 2019 року Творчий центр ТЦК проводить прес-конференції/інформаційні сесії щодо оголошення Другого грантового конкурсу в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру на започаткування, відновлення та розширення мікро-, малих та середніх підприємств Донецької та Луганської областей.

Під час інформаційних заходів розглядатимуться наступні питання:
 • Учасники конкурсу та вимоги до них;
 • Сума гранту та умови надання;
 • Перелік необхідних документів для участі;
 • Термін подання заявок та процедура подання документів;
 • Критерії оцінки бізнес-проектів.
        
 ГРАФІК ІНФОРМАЦІЙНИХ СЕСІЙ ДЛЯ ПОТЕНЦІЙНИХ УЧАСНИКІВ ДРУГОГО КОНКУРСУ
 Телефон «Гарячої лінії» для довідок: 0 800 406 411
 
 • 25 вересня 2019 – м. Маріуполь, час 12.00 – 14.00, ХАБ «ХАЛАБУДа (вул. Архітектора Нільсена, 60), з питань участі звертатися до Антоніни Кулигіної, регіонального представника адміністратора грантової програми kultonya@ukr.net, або за телефоном:  (099) 021-38-56.
 • 26 вересня 2019 – м. Краматорськ, час 11.00 – 13.00, Донбаська машинобудівна академія, 3 - й поверх (вул. Академічна (Шкадінова), 72), з питань участі звертатися до Андрія Шумари, регіонального представника адміністратора грантової програми urfakand@gmail.com, або за телефоном: (095) 209-70-74.
 • 27 вересня 2019 – м. Сєвєродонецьк, час 10.00 – 12.00, Готель «Мир», конференц зала, 3 поверх х (вул. Лисичанська, 1), з питань участі звертатися до Андрія Чернишова, регіонального представника адміністратора грантової програми cherang74@gmail.com, або за телефоном: (095) 398-06-05.

ООН оголошує другий конкурс бізнес-грантів
на сході України

 
Програма ООН із відновлення та розбудови миру за підтримки урядів Польщі та Японії оголошує конкурс малих бізнес-грантів на започаткування, відновлення чи розширення мікро, малих та середніх підприємств на підконтрольних уряду України територіях Луганської та Донецької областей. Метою програми є відновлення або посилення ділової активності та зниження напруги на ринку праці, що є критично важливим для подальшого економічного розвитку регіону. Загальна сума грантового пулу, який буде розподілено протягом 2019-2020 років складає 716 тис. дол. США.

Грантова програма для підтримки мікро, малого та середнього бізнесу впроваджується на сході України з 2015 року задля економічного відновлення областей, що постраждали від конфлікту областей, сприяння зайнятості та створенню джерел доходу для населення. В межах програми у 2015-2018 роках було підтримано 649 бізнес-проєкти та створено понад 2000 робочих місць.

Грантова підтримка надаватиметься на започаткування, відновлення або розширення мікро, малих та середніх бізнесів в підконтрольних уряду України районах Луганської та Донецької областей з метою створення робочих місць для переселенців та місцевого населення.
Бізнес-план, поданий на конкурс, повинен передбачати довгострокові перспективи отримання прибутку, містити реалістичні ринкові показники, демонструвати умови для самозайнятості заявниці/заявника та створення додаткових робочих місць, в тому числі для членів її/його сім’ї.
Максимальна сума гранту на реалізацію одного бізнес-проєкту становить:
 • до 250,000 грн. зможуть отримати особи, які планують створити протягом реалізації̈ бізнес-плану не менше 4-х робочих місць (підприємець та не менше трьох найманих робітників);
 • до 200,000 грн. зможуть отримати ті, хто створюватиме не менше 3-х робочих місць (підприємець та не менше двох найманих робітників);
 • до 150,000 грн. зможуть отримати ті, хто створюватиме не менше 2-х робочих місць (підприємець та один найманий робітник);
 • до 100,000 грн. буде виділено для підприємців, що створюватимуть 1 робоче місце (власне сам підприємець).
       
Грантові кошти мають бути використані відповідно до бізнес-проєктів, поданих на конкурс, на наступне:
 • закупівля обладнання, необхідного для початку виробничої діяльності;
 • закупівля інструментів для початку надання послуг;
 • залучення додаткового персоналу для розширення бізнесу;
 • оренда офісних приміщень, платформ для надання послуг або виробничих майданчиків;
 • первісна закупівля сировини для виробництва продукції / надання послуг;
 • витрати на франчайзинг тощо.       
 
Гранти не надаватимуться на реалізацію бізнес-планів, орієнтованих виключно на:
 • торгівлю та дистрибуцію;
 • передачу виробничого обладнання, профінансованого за грантові кошти, в оренду третім особам одразу після його придбання.

Гранти надаються виключно повнолітнім, дієздатним та правоздатним громадянам України, які постійно проживають в підконтрольних уряду України районах Луганської та Донецької областей. Не можуть одночасно претендувати на отримання гранту особи, які перебувають між собою у родинних зв’язках (наприклад, учасником конкурсу є одночасно чоловік та дружина, або батько й донька/син). У такому разі грант може бути надано лише одному члену родини.
Грантоотримувачі будуть зобов'язані впровадити свої бізнес-плани протягом 60 днів після підписання договору, вести підприємницьку діяльність відповідно до параметрів бізнес-плану та законодавства України, та подавати звіти згідно умовам грантових угод. Процес впровадження ретельно контролюватиметься Програмою ООН із відновлення та розбудови миру.
Для участі в конкурсі бажаючі повинні:  
I.   заповнити онлайн заявку;
II.  надати підтвердження постійного місця проживання (паспорт та/чи довідку ВПО) на територіях Донецької та Луганської областей, що контролюються урядом України;
III. надати копію довідки про присвоєння ідентифікаційного коду.

Кінцевий термін подання заявок: до 23:59 (за київським часом) 14 жовтня 2019 року.
Адміністративну та організаційну підтримку грантового конкурсу забезпечує Благодійний фонд «Творчий центр ТЦК».
Додатково, в кожній цільовій області будуть проведені інформаційні заходи щодо роз’яснення умов конкурсу (графік інформаційних заходів буде розміщений на вищенаведених інформаційних ресурсах).
 
Адміністративну та організаційну підтримку грантового конкурсу забезпечує Благодійний фонд «Творчий центр ТЦК».
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.
ПОСІБНИК З ПІДГОТОВКИ ТА ПОДАННЯ ЗАЯВОК НА УЧАСТЬ У II-му КОНКУРСІ ->
РОЗКЛАД ІНФОРМАЦІЙНИХ СЕСІЙ->
ОГОЛОШЕННЯ->
АПЛІКАЦІЙНА ФОРМА->, додаток А->, додаток В->, додаток С->
ТИПОВІ ПОМИЛКИ ПРИ ПОДАЧІ РЕЄСТРАЦІЇ ТА ПОДАЧІ ЗАЯВКИ НА ГРАНТ->
Процес та результати оцінки заявок
1 етап-Оцінка заявок по технічним критеріям
2 етап- Експертна оцінка заявок
3 етап – Оцінка Відбірковим комітетом
Список переможців з коротким описом проектів та головних критеріїв проекту (сума гранту, кількість робочих місць)


Впровадження проектів
ПОСІБНИК З ВИКОРИСТАННЯ БЛАГОДІЙНОГО ГРАНТУ ТА ЗВІТУВАННЯ->
ЗРАЗОК ДОГОВОРУ ПРО БЛАГОДІЙНИЙ ГРАНТ->
Звітування за проектом
ПОСІБНИК З ВИКОРИСТАННЯ БЛАГОДІЙНОГО ГРАНТУ ТА ЗВІТУВАННЯ->
ЗРАЗОК ДОГОВОРУ ПРО БЛАГОДІЙНИЙ ГРАНТ->
Загальні результати Конкурсу
Опис загальних результатів Конкурсу (# кількість поданих, #підтриманих проектів, # кількість створених робочих місць тощо)
Політики Конкурсу
Загальний опис
Документи:
 • Історії успіху
 • Антикорупційна політика
 • Конфлікт інтересів
 • Положення про припинення дії   гранту та повернення коштів
Назад до змісту